CHROME NAILS FIXING TOP COAT

CHROME NAILS FIXING TOP COAT - CHROME NAILS FIXING TOP COAT

CHROME NAILS FIXING TOP COAT

Chrome Nails Fixing Top Coat är ett specialutvecklat vattenbaserat top coat som inte innehåller lösningsmedel, och därmed skyddar och framhäver den spegelblanka kromeffekten.Använder du ett vanligt top coat kommer spegeleffekten att försvinna då lösningsmedlet smälter genom kromytan och löser upp spegeleffekten.

VIKTIGT! Chrome Nails Fixing Top Coat måste användas i kombination med Chrome Nail Powder.

Applicera i 3 enkla steg:
1. Applicera ett tunt lager IsaDora Wonder Nail på ena handens naglar. Låt torka ca 2-3 minuter tills nagellacket är nästan helt torrt.
2. Häll ut en liten mängd Chrome Nail Powder i burkens lock. Pulvret är högkoncentrerat, så lite pulver räcker länge. Plocka upp glitter med fingertoppen och polera försiktigt fram en blank yta på naglarna.
3. Applicera ett lager IsaDora Chrome Nails Fixing Top Coat (det skyddar kromeffekten).Ingen UV lampa behövs – härdar i vanligt ljus!




Ingredienter

varianter

Activate javascript to use this function Bli den första att betygsätta denna produkt
Gurka!
Lägg till i favoriter Aktivera javascript för att använda denna funktion

Andra tittade även på

  • precise ROLL-ON EYELINER waterproof - 26-purple-paradise
  • Perfect Brows Duo Compact Powder - 15-brown-duo
  • Eye Shadow Crease Brush - eye-shadow-crease-brush
  • Under Cover Face Primer - under-cover-face-primer
  • Nourishing Lip Oil - 72-mandarin

Matcha denna med

  • Peel Off Base - peel-off-base
  • Wonder Nail – Nail Whitener - 604-nail-whitener
  • Nail & Cuticle Oil - nail-cuticle-oil
  • FACE MIST  - prime-fix-moisturize
  • Gel Nail Lacquer Top Coat - 210-top-coat
Ändra position och språk